You are currently viewing טריקים לחסוך כסף לחופשה הבאה שלך

טריקים לחסוך כסף לחופשה הבאה שלך

1. זהה מבזבזים פוטנציאליים מבעוד מועד

נסיעה לשם ההנאה היא מיוחדת בהגדרה. אפילו למטיילים חסכנים אפשר לסלוח על שחרור החגורות מדי פעם.

 

אם יש לכם מרחב נשימה תקציבי, עשו לעצמכם טובה וחפשו הזדמנות או שתיים לפנק את עצמכם בזמן שאתם חוקרים את היעד שלכם. הבילוי האידיאלי שלכם עשוי להיות יום ספא, ארוחה מהודרת במסעדה, טיול דייג שכור, סיור מודרך בעיר – הכל תלוי ביעד ובהעדפות האישיות שלכם.

 

זהה ותקצב את כל ההוצאות הרבה מראש, כדי שלא ישפיעו לרעה על יכולתך לחסוך לשארית החופשה שלך. הגדר חיסכון נפרד רק עבור ההוצאה הזו ותבנה אותו בתוכנית החיסכון שלך – נניח, תוספת של 10 דולר לשבוע בחשבון הרווחה שלך, בנוסף ל-30 $ שאתה כבר מכניס לחשבון הנסיעות הכללי שלך .

 

בטיול האחרון שלנו, אשתי ואני הקמנו קרן רווחה עבור שני פריטים ספציפיים בקטגוריה: ארוחת ערב במסעדה אקסקלוסיבית, שזכתה לשבחים, וטיול בסירה לארכיפלג נידח. התחלנו לחסוך מספיק זמן מראש, כך שההוצאות לא השפיעו על תקציב משק הבית שלנו ולא הפריעו לשום חלק אחר של החופשה שלנו. אני שמח שעשינו זאת – אלו היו שתי החוויות הבלתי נשכחות ביותר של הטיול, ללא ספק.

2. הגדר חשבון חיסכון מיוחד לקרן החופשה שלך

אני חסיד גדול של חשבונות חיסכון ממוקדי מטרה. לאחר שתקבעו לכם את הפרמטרים הבסיסיים של החופשה שלכם ותחושה כללית כמה תעלה ההרפתקה, פתחו קופת חיסכון למטרת מימון הטיול בלבד. 

 

באופן אידיאלי, תהפוך את החשבון הזה למקור המימון הבלעדי שלך – בלי לטבול לחשבונות אחרים או לצבור חיובים בכרטיס אשראי בלי תוכנית לשלם את היתרה במלואה בסוף החודש. עם זאת, אל תחזיק את עצמך כבן ערובה לתזרים המזומנים שלך. אל תהסס להפעיל את החשבון החדש שלך עם כל חלק מהחיסכון הנוכחי שלך שנוח לך להפריש לחופשה. בהמשך, תוכל לרפד את החשבון בהפקדות רגילות, בעזרת הטיפים שתיארתי להלן.

3. העבר כספים אוטומטית לחשבונך בכל שבוע או חודש

בעולם מושלם, חיסכון יהיה טבע שני לכולנו.

 

בעולם האמיתי, חיסכון הוא סביר יותר מחשבה לא רצויה. עם כל כך הרבה דברים שמתחרים על דולרים סופיים, קל לדחות משהו שרוצר את הדולרים האלה במשך חודשים או שנים.

 

הסר את האלמנט האנושי מתוכנית החיסכון לחופשה שלך על ידי תזמון העברות אוטומטיות לחשבונך. החלט אם הפקדות שבועיות, דו שבועיות או חודשיות עובדות בצורה הטובה ביותר, וכמה אתה יכול להרשות לעצמך להפריש בכל מרווח זמן.

 

בצע את ההעברות הרגילות האלה מחשבון העובר ושב הראשי שלך – רצוי, החשבון שאליו אתה מפקיד את המשכורת שלך.

 

אל תיתן להעברות החיסכון האוטומטיות שלך למנוע ממך להעביר ידנית כסף לקרן החופשה שלך כאשר אתה יכול. רבים מהטיפים שתיארתי להלן מחייבים העברות ידניות בכמות משתנה במרווחי זמן לא קבועים.

 

טיפ: חסכו כסף באתר בוקינג בעזרת קודי מבצע >>>

4. הקדישו חלק מהבונוס לחיסכון שלכם

לא מצפה להרבה החזר מס השנה? אם התמזל מזלך להרוויח בונוס ביצועים רבעוני או שנתי בעבודה, הכנס חלק ממנו לקרן החופשה שלך.

 

אל תקצר סדרי עדיפויות אחרים הקשורים לבונוס – אנשים רבים מסתמכים על בונוסים ביצועים כדי להתקדם בשירות החוב או לרכוש מתנות לחג לחברים ובני משפחה. רק תוודא שקרן החופשה שלך נמצאת ברשימה.

5. בטל את המנויים הלא חיוניים שלך

משק הבית שלי פראייר למנויים.

 

החברות האהובה של אשתי אוכלת את התקציב החודשי שלנו, 10$ בכל פעם. יש לי כמה מנויים למגזינים מודפסים שנשארו ביחד עם עוד 100 דולר בשנה. אנחנו יכולים להסתדר בלעדיהם, אבל השילוב הערמומי של הרגל ואינרציה שומר אותנו כבולים.

 

למד מהדוגמה שלנו. אם התקציב שלך כבן ערובה למנויים לא חיוניים, בטל אותם. בטח, תתגעגע לאפשרות לנסות את כל מוצרי הטיפוח האישיים האלה או לגלות עוד הופעה בינונית, אבל החיים שלך יימשכו כמו פעם.

 

מאמר זה נכתב בשיתוף עם https://cheaphotelstelaviv.co.il/